۳ روش غلبه بر ترس از سخنرانی

matlabe-vizhe-tars-az-sokhanrani ترس از سخنرانی 3 روش غلبه بر ترس از سخنرانی tars az sokhanrani 1030x686


غلبه بر ترس از سخنرانی یکی جذابترین ترس های است که کنار زدن آن بهترین لذت ممکن را به انسان می دهد. این را به عنوان فردی می گویم که به شدت ترس از این داشتم, که مقابل ۲ فرد غریبه یا آشنا صحبت کنم. اما امروز می توانم مقابل هزاران نفر صحبت کنم پس این را به شما خواهم گفت, برای کنار زدن واقعی یک ترس باید بروید به دنبال ریشه آن, وقتی ریشه را هدف قرار دهید دیگر همه چیز تمام خواهد شد. پس حالا ۲ نکته ای که می ماند ریشه ترس از سخنرانی در جمع دقیقا از کجا شروع می شود و اینکه ترس از سخنرانی چیست


ترس از سخنرانی چیست

midoni-tars-az-sokhanrani-chetor-be-vojod-miyad ترس از سخنرانی 3 روش غلبه بر ترس از سخنرانی pexels pavel danilyuk 8761621 300x200

ترس از سخنرانی چیست وقتی شما در جمع مقابل جمع ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ نقره نمی توانید صحبت کنید. یعنی ترس از سخنرانی دارید اگر در جمع ۲۰ نفره یا جمع های دوستانه خودتان سخت تان است صحبت کنید و استرس می گیرید. باز هم یعنی شما با ترس رو به رو هستید. خودمان را فریب ندهیم پس هر بار در مقابل جمع ۲ یا ۱۰۰۰ نفر قرار می گیریم استرس می گیریم, یعنی ما این ترس را داریم و اگر آن را برطرف نکنیم ممکن است در زندگی صدمه های جدی ببینیم.

حالا تصور کنید شما فردی هستید. که ترس از سخنرانی دارید اما در نهایت بر این ترس غلبه می کنید. چقدر قوی تر خواهید شد, چقدر عزت نفس و اعتماد به نفس شما بیشتر می شود, و در زندگی چه چیز های با ارزشی را کسب خواهید کرد.


ریشه ترس از سخنرانی در جمع از کجا شکل می گیرد

in-ra-darbareye-tars-az-sokhanrani-nemidanid ترس از سخنرانی 3 روش غلبه بر ترس از سخنرانی tars az sokhanrani2 300x200

توجه کنید ریشه ترس از سخنرانی در جمع بستگی به دلیل های بسیار متفاوتی دارد. اما همانطور که در آموزش تصویری بالا گفته شد. دو تا از دلیل های بسیار مهم آن بودن در خانواده خجالتی و کسب تجربه منفی از سخنرانی است. اگر شما در خانواده خجالتی بزرگ شدید که هر زمان می خواستید مقابل جمع صحبت کنید. به شما اجازه نمی دادند می گفتند شما خیلی کوچک هستید. یا دیگران شما را تمسخر می کنند پس جلوی جمع صحبت نکنید. آرام آرام فرد در این شرایط دچار خود کم بینی می شود ترس از سخنرانی این فرد به این دلیل است شاید من را دوست ندارند پس اصلا صحبت نمی کنم.

تجربه نامناسب از سخنرانی

شاید هم شده که می خواستید جلوی جمع صحبت کنید. کسی چیزی به شما گفته و یا به شکلی جلوی جمع تحقیر شدید. پس دیگر تصمیم می گیرید جلوی جمع صحبت نکنید تا تجربه تلخ گذشته شما تکرار نشود. ما با بسیاری از این افراد در دوره ویژه نهایت خودباوری داشتیم, بیشترین لذت را از کنار زدن ترس از سخنرانی این افراد تجربه می کنند چون بیشتر اذیت شدند.

این دو گروه حتی از حق خودشان دفاع نمی کنند. یا بسیار این کار برایشان سخت است و خودشان با رفتارهای اشتباهی مانند مواردی که گفتم در زندگی صدمه های جدی می بینند. که تا زمانی که خودشان را تغییر ندهند آسیبها همچنان با آنها خواهد بود. اگر شما جز این دسته از عزیزان هستید پیشنهاد من این است خودتان را آزاد کنید تا طعم زیبای زندگی را بچشید. اگر به دنبال کنار زدن این ترس هستید حتما دوره پیشرفته نهایت خودباوری را به شما پیشنهاد می کنم.


۳۸%
۴۰۰.۰۰۰ تومان


تمرین برای غلبه بر ترس از سخنرانی 

tamrine-vizheye-ghalabe-bar-tars-az-sokhanrani ترس از سخنرانی 3 روش غلبه بر ترس از سخنرانی tars az sokhanrani3 300x200

قطعا شما در جمع های خانوادگی و دوستانه قرار می گیرید به خودتان قول دهید در خواست می دهم مقابل آنها ایستاده سخنرانی کنم و بر این ترس غلبه کنم مهمانی خانه شما می آید بگویید من ترس از سخنرانی دارم می خواهم تصور کنم شما را نمی شناسم مقابل شما ایستاده سخنرانی کنم و اگر شما هم تمایل داشتید این کار را هم انجام دهید این تمرین ممکن است سخت باشد اما شروعی عالی که باعث ایجاد تعهد در شما خواهد شد و اگر دوست دارید اصول سخنرانی حرفه ای را بیاموزید من یک آموزش در سایت دارم به نام ۷ نکته برای سخنرانی با اعتماد به نفس و بدون استرس که در این آموزش همه اصول یک سخنرانی عالی را در آن گفتم می توانید از آن تکنیکها در سخنرانی های که برای خودتان به وجود می آورید استفاده کنید.

برای اینکه هوشمندانه تر از این آموزش استفاده کرده باشید در کامنتها بگویید چه نکته های کلیدی از مطلب ۳ روش غلبه بر  ترس از سخنرانی آموختید که متعهد به انجام آن هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *