رفع بی حوصلگی با ۱ تمرین ساده

ta-hala-be-fekre-darmane-rafe-be-hoselegi-khod-bodid رفع بی حوصلگی رفع بی حوصلگی با 1 تمرین ساده rafe be hoselegi 1030x687


رفع بی حوصلگی به راحتی ممکن است. بسیاری تصور می کنند چون فردی بی حوصله هستند نمی توانند آن را تغییر دهند ما در این آموزش می آموزیم چطور هوشمندانه عامل رفع بی حوصلگی و خستگی در خودمان باشیم. یادتان باشد شما پاک به دنیا می آید بدون هیچ عادت رفتاری پس شما هر عادت رفتاری را که دارید قبل از تولد آن را نداشتید یعنی اینکه شما عادت های رفتاری را آموختید حالا ممکن است این عادت ها در ذهن شما بیشتر ریشه کرده باشند و تعویض آنها سخت تر باشد اما هم شما هم من می دانیم که به هر حال قابل تغییر هستند. و رفع بی حوصلگی در خانه و هر جای دیگر ممکن است نیاز به شرایط خاصی ندارد همه می توانیم به زندگی پر هیجان برسیم البته اگر خودمان بخواهیم چیزی که هرگز با بی حوصلگی به آن نخواهیم رسید. حتی درمان رفع بی حوصلگی در نوجوانان و بزرگسالان هم به راحتی ممکن است یعنی سن خاصی در کار نیست همه می توانند در این مسیر موفق باشند. چرا این مثالها را می زنم چون عده ای اعتقاد دارند من شرایطم خاص است و نمی توانم. اما همه می توانند همه کسانی که واقعا می خواهند می توانند.یک مطلب بسیار ویژه در سایت به نام ۶ مرحله ایمان به هدف به شما کمکی ویژه در این زمینه می کند.


رفع بی حوصلگی : قسمت ۱

rafe-be-hoselegi-yek-masale-zheni-ast-baraye-darman-an-be-daron-khod-morajee-konid رفع بی حوصلگی رفع بی حوصلگی با 1 تمرین ساده rafe be hoselegi 2 300x199

رفع بی حوصلگی ابتدا در ذهن رخ می دهد. برای اینکه بهتر متوجه شویم لیستی تهیه کنید از انجام کارهای که همیشه دوست داشتید آنها را انجام دهید اما بی حوصلگی باعث شد که نتوانید آنها را انجام دهید. لیستی از این کارها تهیه کنید و بعد برای خودتان مشخص کنید چرا از انجام آن کارها منصرف شدید؟ وقت داشتم , شرایط نداشتم , می خواستم اما نشد و به پاسخ های مشابه دیگر می رسید. آیا این پاسخ ها دلیل های ذهنی نیستند که با هر بار پیروی از آنها فقط به خودمان صدمه زدیم و الان باعث شده که به دنبال درمان رفع بی حوصلگی و خستگی باشیم؟ پس حالا اگر ما بتوانیم نگرش نادرست را از ریشه دست کنیم همه چیز انجام می شود. حتی مهم نیست از کجا شما می توانید موفق به رفع بی حوصلکی در خانه در هر جای که هستید باشید. پس انجام این تمرین شما را محدود نمی کند چون بسیار از تمرین های هر آموزش دیگر شما را محدود به مکان زمان سن و… می کند اما هیچ کدام از آنها در انجام این تمرین شما را محدود نمی کند شما می توانید به دنبال درمان رفع بی حوصلگی در نوجوانان بزرگسالان خانم ها آقایان و…. باشید.


تمرین رفع بی حوصلگی و خستگی : قسمت ۲

behtrain-tamrin-rafe-be-hoselegi-ra-dar-in-amozesh-be-shoma-goftim رفع بی حوصلگی رفع بی حوصلگی با 1 تمرین ساده rafe be hoselegi 3 300x169

در قسمت ۱ رفع بی حوصلگی و خستگی از شما خواسته شد لیستی تهیه کنید از انجام کارهای که همیشه آنها را عقب انداختید چون حوصله نداشتید. تکلیف خودتان را مشخص کنید اگر می خواهید در رفع بی حوصلگی  موفق باشید وقت عمل است نیاز است برای خودتان زمانی را مشخص کنید و در آن زمان مشخص شده تمام موارد آن لیست را انجام دهید.

رفع بی حوصلگی کامل از ریشه با یک تعهد بزرگ شروع می شود. آن تعهد این است که از این به بعد به خودم قول می دهم هر کاری که به ذهنم آمد حالا نمی خواهد آن را انجام دهم یا انجام آن کار را بگذارم برای زمانی دیگر این نگرش اشتباه را متوقف می کنم و در همان زمان شروع به انجام آن کار می کنم.

 وقتی بارها و بارها ذهن شما بگوید نمی خواهد خودت را خسته کنی حالا این کار را بگذار برای بعد به خودت بگو داری بهانه می آوری که من را به فردی بی حوصله و تنبل تبدیل کنی پس من هر طور شده شروع به انجام این کار می کنم. در این زمان وارد عمل شوید و انجام آن کار را تا پایان ادامه دهید.


برای خودتان تعهد مشخص کنید و با رفتارهای خود مشخص کنید که به آن تعهد پایند هستید و عمل می کنید.


مانعی بر سره راه درمان رفع بی حوصلگی : قسمت ۳

dar-in-amozesh-shoma-ra-ba-manehaye-bar-sar-rahe-rafe-be-hoselegi-ashna-mikonim-va-rahe-obor-az-an-ra-miamozim رفع بی حوصلگی رفع بی حوصلگی با 1 تمرین ساده rafe be hoselegi 4 300x169

رفع بی حوصلگی همانطور که ابتدا گفته شده موضوعی ذهنی است پس یک موضوع ذهنی مانع های ذهنی هم دارد. برای راحت رسیدن به موفقیت بهتر است از مانع های که سر راه درمان رفع بی حوصلگی و خستگی قرار دارد آگاه باشیم. یکی از این مانع ها اینکه شما وقتی تمرین قسمت ۲ این مطلب را انجام دادید چند بار و تا اندازه ای موفق شدید آرام آرام ذهنتان به شما می گوید دیدی موفق شدی نشان دادی که می توانی و انجامش دادی حالا تا همینجا کافی است دیگر زیاد نیست خودت را اذیت کنی اگر گاهی هم کاری را انجام ندادی به خودت سخت نگیر.

می بنید چه تفکر جذاب و فریب دهند است! آرام آرام فرد به خودش می گوید حالا یک کار هم انجام ندادم ایرادی ندارد و در نهایت مجدد چند وقت بعد به همان مسیر قبل خود باز می گردد. همه ما از این مثال در زندگی به شکل های مختلف داشتیم پس شما از این تجربه فکر خودتان و از آن در مسیر درمان رفع بی حوصلگی خود استفاده کنید. به موقعیتی های فکر کنید که نگرشی به این شکل داشتید و بخاطر همان نگرش از موفقیت در یک زمینه خاص دور شدید وقتی شما چند مورد را برای خودتان مشخص کردید آنها را یک جای خاص یاداشت کنید و زمانی که این نگرش (که حالا که موفق شدی خودت را اذیت نکن) به دنبال شما می آید شما از قبل پاسخ آن را می دانید. به پاسخ های که از قبل آنها را یاداشت کردید بر می گردید آنها را می خوانید و به خودتان می گویید من در این موقعیت های مختلف نگرشی به این شکل داشتم و در همه آنها به نتیجه ای که می خواستم نرسیدم.


حالا که آگاه هستم پس مسیر درست را انتخاب می کتم حالا مسیر درست چی است؟


رسیدن به موفقیت در رفع بی حولگی : قسمت ۴

miamizid-chetor-darmane-rafe-be-hoselegi-dar-kamtar-az-yek-mah-momken-ast رفع بی حوصلگی رفع بی حوصلگی با 1 تمرین ساده rafe be hoselegi 5 300x225

چه زمانی موفق به رفع بی حوصلگی کامل در خودتان شدید؟

زمانی که تمرین گفته شده در آموزش رفع بی حوصلگی و خستگی را انجام دادید و متعهد به اینکه هر جا که دیدم می خواهم کوتاهی کنم همانجا با قدرت بیشتر دست به عملی می زنم و این شد عادت رفتاری شما

و زمانی که ذهن شما احساس کرد من هر چه می خواهم فریبش دهم نمی شود هر چه بهش می گویم انجام نده همان را می رود انجام می دهد این فرد مصمم به انجام این کار است پس دست از سر این من ور می دارم چون این فرد ول کن ماجرا نیست.

و بعد از رسیدن به موفقیت در عبور کردن از مانعی که در قسمت ۳ مطلب رفع بی حوصلگی به شما گفته شد. دقیقا زمانی که از این مانع عبور کردید و دیگر در انجام هیچ کار کوتاهی نکردید و یا کوتاهی در هر کاری برای شما غذاب آور شد پس چون می خواهید غذاب نکشید پس کوتاهی نمی کنید.

دیگر می توانید بگویید من موفق به درمان رفع بی حوصلگی در خانه و یا هر جای دیگر و با هر شرایطی که داشنم شدم. همانطور که دیدید نیازی به شرایط خاص موقعیت خاص و… نداشت.


نیاز به ذهن خاص داشت که شما آن ذهنیت را در این آموزش آموختید.


مروری بر مطلب رفع بی حوصلگی

amozeshe-kamel-dar-azamine-darman-rafe-be-hoselegi رفع بی حوصلگی رفع بی حوصلگی با 1 تمرین ساده rafe be hoselegi 7 300x200

با اطمینان می گوییم با انجام تمرین های گفته شده درمان رفع بی حوصلگی و خستگی خود را تضمین کردید. ممکن است بپرسید چقدر زمان برای رسیدن به موفقیت در این زمینه نیاز است؟ پاسخ اینکه بستگی به تعهد و سرعت عمل شما دارد. اگر تمرینها را انجام ندهید زمان حدودی رسیدن به موفقیت در این مزینه هرگز است اگر با تعهد و تمرکز و سرعت به انجام تمرین های گفته شده در مطلب رفع بی حوصلگی بپردازید موفق شدن شما کمتر از ۱ ماه زمان می برد.


کنترل زندگی شما در دست خودتان است


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *