مهارت افزایش عزت نفس

مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس pexels koolshooters 7674289

شما می توانید مطلب مهارت افزایش عزت نفس را به شکل فایل pdf دانلود کنید و آن را برای هر زمان نیاز داشتید بر روی موبایل و لپ تاپ خود استفاده کنید کافی است فرم انتهای این مطلب را تکمیل کنید


در مطلب مهارت افزایش اعتماد به نفس تمرین های ریشه ای گفته خواهد شد که انجام آنها می تواند نتایج عالی پایداری را برای شما در زندگی به وجود بیاورد این را همیشه در ذهنی بسپارید می خواهید عمیقا فردی خوشبخت باشید مهم نیست که هر آنچه در زندگی می خواهید آنها را دارید یا فعلا آنها را ندارد مهم این است بدانید پایه خوشبختی همیشه عزت نفس است. یعنی اگر  زندگی خود را بررسی می کنید می بینید خیلی چیز ها دارید که می توانید با داشتن آنها خوشبخت باشید مانند کار . خانه . درآمد خوب . همسر خوب . اگر همه این موارد یا بخشی از آنها را دارید اما احساس خوشبختی نمی کنید این نشان دهند اینکه عزت نفس شما پایین است.

پس تا اینجا متوجه شدیم پایه خوشبختی عزت نفس است و میزان سنجش عزت نفس ما رابطه مستقیم با احساس خوشبختی و لذت بردن از زندگی دارد. حالا اگر متوجه شده اید نیاز به رشد عزت نفس شما اهمیت زیادی برای شما دارد پیشنهاد می کنم با جدیت تمرین های گفته شده مطلب مهارت افزایش عزت نفس را انجام دهید.


مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس pexels michael burrows 7129700 300x200


تفکر طلایی نیاز اصلی مهارت افزایش عزت نفس

عزت نفس یعنی پذیرش کامل مسئولیت زندگی تا زمانی که اعتقاد دارید افرادی دیگر مانند والدین . دولت . کشور . دوستان . شرایط . خانواده . و هر چیز دیگر آینده شما می تواند نقش داشته باشد. با این نگرش هرگز نمی توانید به عزت نفسی با استانداردهای جهانی برسید اگر باور کنید دیگران در زندگی شما نقش دارند دیگر کنترل زندگی و کنترل احساس شما در دستان شما نخواهد بود این نکته را حداقل تجزیه تحلیل کنید نمی گویم باور کنید چون نمی توانم بگویم خودم هنوز این نکته را 100 درصد باور کردم چون باید روی خودم بیشتر کار کنم که من در زندگی در هر جایگاهی هستم تنها فردی که مسئول جایگاه کنونی زندگی من است خودم هستم.

اگر در این جمله به جای من هزاران نفر دیگر به ذهن شما می آید جز خودتان هرگز با این نگرش مهارت افزایش عزت نفس شما رشد نخواهند کرد می دانم موضوع گفته شده بسیار سخت است اما بدانید اگر می خواهید در هر شرایط در زندگی خوشبخت باشید نیاز دارید عزت نفس داشته باشید می خواهید عزت نفس داشته باشید قبل از هر چیز لازم است مسئولیت صد در صد زندگی خودتان را در ابتدا بپذیرید سخت است اما شدنی است اما شما برای کیفیت بهتر زندگی به آن نیاز دارید.

ما که تصمیم گرفته ایم بر روی مهارت های افزایش عزت نفس مان کار کنیم می دانیم ممکن است در ابتدا راه برای ما آسان نباشد. اما عبور از این راه سخت نتایجی به همراه خواهد داشت لذت به همراه خواهد داشت عزت به همراه خواهد داشت آرامشی را به همراه خواهد داشت که ما قبلا در زندگی تجربه نکرده ایم.

تمرین برای پرورش فکر طلایی

از خودتان پرسشی مهم را مطرح کنید در زندگی من چه اتفاق های رخ داده است که من مسئول آنها را دیگران می دانم  زندگی خودتان را بررسی کنید هر اتفاقی بوده است آن را یاداشت کنید و بعد از یاداشت کردن این موارد بابت هر موردی که نوشتید از خودتان ابتدا بپرسید من چرا دقیقا دیگران را مسئول آن اتفاقها می دانم؟ همه موارد را بنویسید هر دلیلی است را با جزئیات بیان کنید حالا که همه دلیل ها را مشخص کردید.

حالا از خودتان بپرسید اگر من نمی خواستم . اگر من اجازه نمی دادم .  اگر من از همان موقع شروع کرده بودم به پذیرش کامل مسئولیت زندگی خودم آیا واقعا آن اتفاقات رخ می داد پاسخ ها را منطقی بیان کنید. نه با توجه به احساس و سختی که برای آن اتفاقها تجربه کردید وقتی می خواهید به این پرسش پاسخ دهید که اگر من مسئولیت کامل زندگی ام را پذیرفته بودم آیا اتفاقات رخ می داد تصور نکنید این اتفاق ها مال شما بوده تا احساسات به شما اجازه ندهد تصمیم درست بگیرید تصور کنید این اتفاقات برای دیگران رخ داده و الان شما می خواهید به آنها مشورت دهید.

و بعد از نتیجه دیگری درستی که به شما حال خوب می دهد اگر از این مانع عبور کنید مهارت افزایش عزت نفس خودتان را رشد می دهید و بعد از این موفقیت در زندگی تان چه چیزی به دست می آورید مواردی که با شما به اشتراک می گذارم مانند گنج هستند چون رایگان هستند تصور نکنید ارزش آنها کم است این موارد آنقدر مهم هستند که من در دوره های پیشرفته ام آموزش می دهم و حتی بعضی از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند این آگاهی های مهم را ندارند ارزش این مطالب بالا است از آنها برای تغییر خود به خوبی استفاده کنید.


مشاهده آموزش عزت نفس یعنی چه


مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس pexels andrea piacquadio 3752834 300x200


زود به هم نریختن

ما انسان هستیم و در روز با مسئله های از قبل مشخص شده و یا با مسئله از قبل مشخص نشده رو به رو می شویم. اینکه اتفاق ها ما را سریع به هم می ریزند یعنی اینکه کنترل خودمان را در دست نداریم یعنی اینکه خودمان را فراموش کرده ایم یعنی اینکه احترامی برای خودمان قائل نیستیم این نشانه پایین بودن عزت نفس افراد است. البته این نه اینکه فردی که عزت نفس استانداردی دارد هرگز عصبانی نمی شود همه ما گاهی به هم می ریزیم طبیعی است اما اگر فردی با هر اتفاقی به هم می ریزد عصبانی می شود از کوره در می رود نشانه این است که ایرادی وجود دارد.

ممکن است بگویید من که عصبانی می شوم سر دیگران داد می زنم را چطور می شود ارتباط داد به اینکه من برای خودم احترام قائل نیستم. آیا قبول دارید عصبانیت کاری نادرست و نتیجه نادرستی برای بدن شما به وجود می آورد یعنی شما با عصبانیت زیاد به خودتان صدمه می زنید؟ اگر قبول دارید پس چطور می توانید بگویید من از دیگران عصبانی می شوم نتیجه منفی برای جسم من دارد این بی احترامی به جسم شما نیست؟ لازم به ذکر است تحقیقات نشان می دهد شما بابت هر 1 دقیقه ای که عصبانی می شوید 4 ساعت سیستم ایمنی بدن شما از کار می افتد این سندی نخواهد بود برای اینکه از کوره در رفتن دقیقا همان بی احترامی به خود است.

یک تله فکری

وقتی این توضیحات را می دهیم عده ای می گویند خوب حالا ما چکار کنیم عصبانی نشویم و کلی از همین موضوع استرس می گیرند نکته مهمی که لازم است به شما بگوییم شما در ابتدا نیاز دارید به خودتان فرصت دهید. چون هرگز یک دفعه نمی توانید تغییر کنید اقدامی که نیاز است انجام دهید اینکه

لیستی تهیه کنید از اقدام های که شما را عصبانی می کنند. و برای خودتان یاداشت کنید وقتی عصبانی می شوید دقیقا چکارهای را انجام می دهید. وقتی این موارد را دقیقا مشخص کردید از خودتان بپرسید که چرا این رفتارها اشتباه هستند و این رفتارهای اشتباه چه پیامدهای منفی در ادامه زندگی برای شما خواهند داشت. حالا از خودتان بپرسید رفتارهای درستی را که می توانید جایگزین این رفتارها اشتباه کنید چه رفتارهای هستند و چرا این رفتارها درست هستند. حالا هر بار که با این موقعیت ها رو به رو شدید آن رفتارهای درستی را که از قبل مشخص کردید تلاش کنید انجام دهید آنقدر تلاش کنید که به محض رو به رو شدن با اتفاقی نامناسب شما بتوانید خودتان را مدیریت کنید.

یک آگاهی برتر

اگر رفتارهای درست را مشخص کردید و خواستید تلاش کنید آنها را انجام دهید اما در انجام آنها موفق نبودید به هم نریزید که چرا نتوانستم این اقدامها را انجام دهم. بگوید هیچ ایراد ندارد من تلاشم را کردم اما نتوانستم به شکلی که می خواهم در انجام آن موفق شوم. اما بعدا از عهده آن بر می آیم اگر بار بعد هم نتوانستید دقیقا همینطور رفتار کنید. این روش را آنقدر انجام دهید تا در به وجود آوردن این رفتارهای درست در وجودتان موفق شوید اگر شما به دنبال یادگیری مهارت افزایش عزت نفس هستید باید بدانید نباید کم بیاورید و لازم است با حال خوب همیشه رو به جلو به سمت موفقیت و رشد بیشتر در حال حرکت باشید.

 

اگر می خواهید در این زمینه به فردی قوی تر تبدیل شوید می توانید از دوره پیشرفته و غیر حضوری نهایت خودباوری استفاده کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت تام از طریق تصویر پایین اقدام کنید در حال حاضر این محصول تخفیف ویژه ای دارد مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس pexels julia avamotive 1236678 300x200


خوشحالی و انرژی من

این را لازم است به خوبی بدانید میزان اینکه در زندگی خوشحال هستید و انرژی دارید مشخص کننده این است که عزت نفس خوبی دارید یا عزت نفس شما آن استانداردی که لازم است باشد را ندارد. پرسش اساسی این است که شما چقدر به خواسته ها و علایق درونی خودتان می پردازید یا اصلا آنها را فراموش کردید آخرین بار که شاد بودید و خندید کی بوده اگر زمان زیادی از آن گذشته و اگر آن روز را فراموش کردید نشانه خوبی نیست شادی انرژی خودتان را مدیریت کنید. همیشه وقتی به این مرحله می رسیدم در سمینار هایم افرادی می گفتند آدم نمی شود همیشه شاد باشد. آنها در تله فکری گیر کردند وگرنه چرا در برابر این جمله این واکنش نشان می دهند.

تفکر خودم را واضح بیان می کنم درست است ما انسان هستیم نمی شود همیشه حال ما خوب باشد. به هر حال چیزی ممکن است حال ما را بد کند ما انسان هستیم و احساس داریم درگیر این موارد چه بخواهیم چه نخواهیم خواهیم شد. مهم این است در آن احساس بد نمانیم و از آن حالت سریع خارج شویم. مهم این است این اتفاقها که حال ما را بد می کند همیشه رخ ندهد مهم این است اکثر زمان ها در زندگی مان حال ما عالی باشد.

اگر در برابر جمله بالا مقاومت دارید تفکر خودتان را بررسی کنید چطور از خودتان بپرسید چند سال تان است؟ بپرسید چند سال است من این تفکر را دارم خوب است آدم گاهی احساس بد داشته باشید( این تفکر سم است ) و بعد برای خودتان صادقانه بنشنید و با جزئیات تجزیه تحلیل کنید. که این نگرش در زندگی به سود شما بود یا به زیان شما بود با خودتان صادق باشید. اگر این نگرش به نفع شما بوده همین تفکر را ادامه دهید اگر به زیان شما بوده آن را عوض کنید. تا کی می خواهید تفکرات پوسیده و آلوده را در ذهن با خودتان حمل کنید خوب اگر جای این تفکرات صدمه زننده را در ذهن تان با تفکراتی که سود می رسانند عوض کنید چه نتیجه ای در زندگی برای شما به همراه خواهد داشت. مهارت افزایش عزت نفس شما چقدر رشد خواهد کرد چقدر خوشبخت تر خواهید بود؟ به این ها خوب فکر کنید اول آنها را تجزیه تحلیل کنید به سادگی و بدون فکر این موارد را نپذیرید.

شاه کلید خوشبختی دست شما است خودتان حق انتخاب دارید اگر فکر می کنید کسی دیگر جای شما لازم است فکر کند یعنی هنوز به فردی مسئولیت پذیر تبدیل نشده اید.


مشاهده آموزش 5 تمرین عملی افزایش عزت نفس 


تمرین پیشرفته برای رشد مهارت افزایش عزت نفس

ممکن است حالا این پرسش را مطرح کنید من چطور شادی و انرژی خودم را در زندگی رشد دهم چون همانطور که متوجه شدیم همین موضوع کلید رشد مهارت افرایش عزت نفس است. فقط کافی است کاری که مدت ها است فراموش کردید را انجام دهید چکار؟ اهمیت دادن به خودتان پیشنهادی که دارم این است لیستی تهیه کنید از کارهای که دوست دارید انجام دهید. لیستی تهیه کنید از تفریحاتی که دوست دارید انجام دهید. لیستی تهیه کنید از شهرهای که دوست دارید به آنها سفر کنید. لیستی تهیه کنید از هدیه های که دوست دارید دریافت کنید و خودتان آنها را به خودتان هدیه دهید. لیستی تهیه کنید از هیجاناتی که دوست دارید تجربه کنید.

و بعد از تهیه این لیست برای خودتان یاداشت کنید هر هفته می توانید کدام یک از این موارد را انجام دهید. یادان باشد هفته ای را بدون لذت پشت سر نگذارید. چون بعدا پشیمان می شوید اما من سرم شلوغ است این یعنی فرد برای خودش وقت نمی گذارد خودش را فراموش کرده و هنوز به اهمیت داشتن عزت نفس در زندگی خودش پی نبرده است.


در کمتر از یک سال با انجام دادن این موارد شما به یک فرد کاملا جدیدی تبدیل خواهید شد


مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس pexels helena lopes 697243 300x200


یک پیشنهاد مهم برای رشد مهارت افزایش عزت نفس

ما در طول زندگی ممکن است با افراد زیادی در ارتباط باشیم. افرادی که شاید در زندگی ما چیزی اضافه نکنند و بودن با پرنده ها نمی تواند به شما اجازه دهد که به عقابی تیز و قدرتمند تبدیل شوید. اگر با کسانی دوست هستید که شما را عصبانی می کنند آنها را حذف کنید شما یک با زندگی می کنید آن را با بدون افرادی که به زندگی ارزشمند شما صدمه می زنند آن را هدر ندهید. مهم نیست چندین سال است با کسانی دوست هستید مهم این است حال شما زمان بودن با آنها خوب نیست. مهم این است بیاموزیم آرام آرام این زنجیره های که باعث عدم رشد مهارت افزایش عزت نفس ما شدند را یکی یکی از خودمان جدا کنیم. یکی از این زنجیره ها دوستان نامناسب است شما چه بخواهید چه نخواهید  مانند کسانی می شوید که با آنها دوست هستید و این موضوع نه تنها روی عزت نفس شما بلکه بر روی کلی موارد دیگر زندگی شما تاثیر می گذارد.

تمرین کلیدی

دوستان خودتان را لیست کنید هر کس که با آنها در ارتباط هستید هر چقدر کم یا زیاد آنها را لیست کنید. و هر کدام که مانع رشد شما هستند. هر کدام که احساس خوبی به شما نمی دهند. هر کدام شان که برای زندگی خودشان افراد مهمی نیستند. را از دایره دوستان خود حذف کنید مهم نیست چند سال با آنها در ارتباط هستید. مهم آینده ارزشمند و درخشانی است که نیاز دارید آن را داشته باشید.

هر چقدر این کار برای شما سخت تر باشد معنی اش این است شما فرد وابسته تری هستید. صدمه پذیر تر هستید پس حتی برای قوی تر شدن اهمیت این موضوع برای شما پر رنگ تر هم می شود. هیچ بهانه ای قابل قبول نیست اگر داشتن خوشبختی برای شما مهم است.


مشاهده آموزش خانم های با عزت نفس 


اما فامیل و خانواده را چکار کنیم

از فامیل آنهای که نیاز است را حذف کنید فقط با کسانی ارتباط داشته باشید که احساس خوب به شما می دهند باعث رشد شما می شوند کمک های ذهنی زیادی به شما می کنند. حتما این افراد در فامیل همه ما هستند اگر آنها را ندید به دلیل ذهنیت اشتباه شما است. اگر خانواده خودتان را می گویید من پیشنهاد هم اینکه اگر مجبور شدید ارتباط خودتان با آنها که بیشتر اذیت می کنند کم کنید. و بیشتر متمرکز کسانی باشید که احساس خوب به شما می دهند.

قانون خلاء

همه ما یک ظرفیتی داریم ما اندازه ظرفیتی که داریم تنها می توانیم دوست داشته باشیم بیشتر از 3 یا 4 دوست صمیمی نخواهیم داشت. 30 یا 40 دوست معمولی را هم در نظر بگیریم. همزمان نمی شود با همه نوع انسان دوست بود یعنی اگر ما از ظرفیت داشتن دوست خوب در وجودمان استفاده نکنیم فقط با کسانی دوست خواهیم بود که دوستان نامناسب برای ما هستند.

اگر ظرفیت جایگاه داشتن دوست در وجودتان فقط برای افرادی است که دوستان عالی نیستند با خالی کردن آن جایگاه آن فضا برای فقط برای دوستان مفید خود اختصاص دهید. زمانی شما از این ظرفیت به درستی استفاده کردید و دوستان مناسب را در این ظرفیت وجودتان قرار دادید. از دوستان نامناسبی که برای تان سخت است دوری از آنها رها شدید و به جمع انسان های ارزشمند پیوستید می توانید انتظار داشته باشید مهارت افزایش عزت نفس شما به اندازه استانداردی رسیده باشید


می توانید بگویید من پایه های خوشبختی زندگی ام را محکم کرده ام و حالا در هر شرایطی خوشبخت هستم


مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس مهارت افزایش عزت نفس pexels pixabay 2166 300x200


شروع قدم به قدم

ممکن است از خودتان بپرسید حالا از کجا شروع کنم در مطلب مهارت افزایش عزت نفس کلی تمرین داده شده از کدام موارد شروع کنم من پیشنهاد می کنم که دفتر بردارید مواردی که از این مطلب بیشتر برای شما مفید بوده را یاداشت کنید. و بارها آنها را مرور کنید تمرین های گفته شده را لیست کنید.  آنها را برای خودتان اولویت بندی کنید و آنها که برای شما پررنگ تر بودند را یکی یکی شروع کنید به انجام دادن. هر روز یکی از تمرین های را انجام دهید و روز بعدت تمرین بعد را به آن اضافه کنید یک دفعه نمی توانید همه تمرینات را انجام دهید اما با فرصت دادن به خود انجام قدم به قدم تمرینات شما با قدرت می توانید از عهده این کار به خوبی بر بیاید.

اگر علاقمند هستید بیشتر درباره عزت نفس بدانید پیشنهاد می کنم مطلب عزت نفس یعنی چه را مطالعه کنید برای مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید 

 

تصویر کنید بعد از انجام این تمرین ها مهارت افزایش عزت نفس شما چقدر رشد کرده و با این قدرتی که کسب کردید در زندگی تان چه چیز های ارزشمندی را به دست می آورید آیا واقعا فکر عمیق به این موضوع برای شما جذاب نیست؟


دریافت فرم PDF مطلب مهارت افزایش عزت نفس

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.