مهارت حل مسئله

behtarin-amozeshe-maharat-hale-masale-ra-be-shoma-eraee-dadim مهارت حل مسئله مهارت حل مسئله maharat hale masale 1030x687


مهارت حل مسئله یک مهارت ذهنی است ما ۲ نوع مهارت داریم. مهارت های ذهنی و مهارت های فیزیکی مثلا یک مکانیک ماشین یک مهارت فیزیکی دارد. اما کسی که نگرش درستی دارد و آن تفکر به حل مسئله زندگی منجر می شود این یک مهارت ذهنی است. تفکر من این است که هیچ کس صفر نیست همه ما مهارت های را داریم هیچ کسی در جهان نیست مهارتی نداشته باشد. و تفکر من این است همه ما در یعضی از موضوعات نمی توانیم بگوییم من هیچ مهارتی ندارم. شما می توانید بگویید من هیچ مهارتی در علم عمل قلب ندارم و این صد در صد درست است. اما نمی توانید بگویید من هرگز توانای حل مسائل زندگی را ندارم چون قطعا در زندگی مسئله های را حل کردید پس تا حدی شما از مهارت حل مسئله برخوردار هستید. ۱  فکر درست ۲ باور درست نیاز است. به این باور برسیم که من توانای حل مشکلات زندگی را دارم.


مهارت حل مسئله

ta-hala-be-fekr-roshde-maharat-hale-masale-khodat-bodi مهارت حل مسئله مهارت حل مسئله maharat hale masale 1 300x200

هر چقدر افکار ما بهتر شوند ما می توانیم بگوییم بیشتر مهارت حل مسئله را آموختیم. تصور کنید با یک اتفاق در زندگی رو به رو شدید و این نگرش را دارید که من از عهده این کار بر نمی آیم و این اتفاق من را از پا در می آورد همین که شما این فکر را در خود پرورش می دهید ذهن شما می گویید خوب حالا که دیگر هیچ کاری از عهده شما بر نمی آید پس کاری انجام نده چرا باعث اذیت خودتان شوید. کمی این نگرش اشتباه در ذهن شما می ماند و آرام آرام شما متفاعد می شوید. پرسش کلیدی آیا یک فرد با این نوع نگرش می تواند بگویید من به دنبال حل مسئله زندگی هستم؟ می تواند بگویید من می خواهم مهارت حل مسئله زندگی را بیاموزم؟ همانطور که بارها گفتم با یک ماشین صدمه دیده نمی توانید بهترین صفر ممکن را تجربه کنید و با نگرشی که باعث ایجاد صدمه در شما می شود نمی توانید به فکر حل مسائل زندگی باشید ما نیاز به تقویت استعداد خودمان در حل مشکلات زندگی را داریم؟

تمرین برای حل مسئله زندگی 

بیاید برای آموختن حل مسئله زندگی کنونی از مسئله های بسیار کوچکتر شروع کنیم. چون یک فوتبالیست خوب از ابتدا خوب نیست با تمرین و آزمون خطا خوب می شود. پس برای رسیدن به مهارت حل مسئله به دنبال مسئله های کوچک در زندگی می رویم که الان در حال تجربه آن هستیم چون مسئله های کوچکتر را راحت تر می توانیم در ذهن مان را مدیریت کنیم. یک مسئله را در زندگی انتخاب می کنیم از خودمان چند سوال می پرسیم. این مسئله چه درسی برای من دارد؟ با حل این مسئله چه چیزهای در زندگی به دست می آوریم؟ اگر این مسئله را حل کنم و از آن عبور کنم چقدر قوی تر می شوم؟ پاسخ های این پرسش ها را یاداشت می کنیم آن پاسخ ها را به شکل فایل صوتی در می آوریم و بارها به آن گوش می دهیم همزمان هر اقدامی عملی برای عبور از آن مسئله که نیاز است انجام می دهیم. و زمانی که آن مسئله حل شد می نشینم و دقیقا بررسی می کنم چقدر برای حل شدن این مسئله تمرین های ذهنی که انجام دادم موثر بودند. حالا برای حل مسائل زندگی دیگر یکی یکی این تکنیک را انجام می دهیم آنقدر که این نگرش بخشی از شخصیت من شود آن وقت می توانم بگوییم من مجهز شدم به مهارت حل مسئله زندگی.

اگر علاقمند هستید این قدرت ذهنی را در خودتان پرورش دهید نیاز به پرورش عزت نفس خودتان دارید هر چقدر عزت نفس شما بهتر باشد مهارت حل مسئله شما هم بهتر است برای رسیدن به این قدرت ارزشمند می توانید از دوره طلایی نهایت خودباوری استفاده کنید این دوره زندگی شما را برای همیشه از هر جهت تغییر می دهد.


۳۸%
۴۰۰.۰۰۰ تومان


حل مسائل زندگی 

maharat-hale-masale-mitavanad-aghazgare-behtarin-etefaghat-dar-zendegi-shoma-bashad مهارت حل مسئله مهارت حل مسئله maharat hale masale 3 300x169

من تمرین کلیدی برای حل مسائل زندگی گفتم که زندگی بسیاری ار عوض کرده است. اما تمرین گفته شده تنها مهارت حل مسئله را در شما ایجاد نمی کند بلکه آغازگر اتفاقات هیجان انگیز در زندگی شما خواهد بود فقط به چیزی که نیاز دارد ایمان و اقدام است. و اگر یک بار نتیجه نگرفتید نگویید نمی شود افراد زیادی از این روش نتیجه گرفتند بگویید من کجای این تمرین را اشتباه انجام دادم و آنقدر این روش را ادامه دهید تا مسلط به آن شوید آن وقت این نگرش زندگی شما را برای همیشه تغییر می دهد.


درس طلایی مهارت حل مسئله

ba-taghviyate-maharat-hale-masale-khodat-yek-zendegi-jadid-baraye-khodat-besaz مهارت حل مسئله مهارت حل مسئله maharat hale masale 2 300x200

پیشنهاد می کنم هر آنچه در این مطلب آموختید را به صورت خلاصه در کامنتها یاداشت کنید. به این دلیل که باعث ماندگاری بیشتر در ذهن شما می شود و ماندگاری بیشتر باعث رشد توانای حل مسئله زندگی بیشتری در شما می شود. پیشنهاد من اینکه تمرین آموخته شده را در مطلب مهارت حل مسئله را به صورت خلاصه در کامنت ها بگویید به ذهنتان فرصت تمرین دهید اینجا بهترین فرصت برای تمرین است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *