۶ مرحله ایمان به هدف

agar-iman-be-hadaf-khod-nadarid-amade-motevaghef-shodan-bashid ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 1030x687

این مراحل ایمان به هدف را من از آموزش ها  ,کتاب ها  ,دوره ها  , استادهای مختلف آموختم. که برای من آنها ایمان داشتن به هدف را معنا کردند و از این مراحل خود من استفاده کردم و هر روز تاثیر استفاده از آنها را می بینم. پیشنهاد می کنم آن را امتحان کنید چون شما اگر قدم اول حرکت به سمت هدف را اشتباه بردارید در ادامه به مشکل می خورید. این نکته طلایی را به یاد بسپارید بیشتر از چیزی که تصور می کنید باور کردن هدف مهم است. و یک نکته ویژه دیگر آموزشی دیگر در سایت که مکمل همین آموزش است به نام چگونه به هدفم برسم این دو آموزش برای کسانی که هدف دارند راهنمایی بی نظیر است.


مرحله اول ایمان داشتن به هدف

dar-in-ghesmat-game-mohkam-va-doroste-ijad-iman-be-hadaf-ra-miamozim- ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 2 300x200

ایمان به هدف خود را همیشه با این قدم شروع کنید که درباره اهداف خود در ابتدای مسیر (زمانی که در حال مصمم شدن برای حرکت به سمت آن هستید) با هیچکس صحبت نکنید. چون حتی وقتی شما توانای رسیدن به اهداف خود را داشته باشید اما هنوز به آن اعتقاد کامل نداشته باشید به با یک مشورت یا جهت دهی اشتباه و نادرست به راحتی بر روی شما تاثیر می گذارد.

چون برای افراد هر چقدر باور کردن هدف شان سخت تر باشد یا هر چقدر کمتر هدف خود را باور کرده باشند راحت تر از مسیر منحرف می شوند و شما زمانی به خودتان می آید می بینید من  با اینکه می توانستم به آن هدف برسم اما موفق نشدم. تصور می کنم حالا اهمیت ایمان داشتن به هدف را بهتر می دانید.


مرحله دوم ایمان به هدف

tamarkoz-kardan-che-naghshi-bar-roye-iman-be-hadaf-darad ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 3 300x200

قسمت دوم ایجاد ایمان به هدف پرورش آن در ذهن و عمل خود است. در ذهن خود تصور کنید به تصویر بکشید اگر آن چیزی که می خواهید را به دست بیاورید زندگی شما چقدر جذاب می شود؟ آنقدر  و بارها و بارها این کار را انجام دهید که در شما باعث ایجاد اشتیاق شود.هر چقدر اشتیاق شما بیشتر شود ایمان داشتن به هدف برای شما بیشتر شده است. وقتی برای انجام هر کاری اشتیاق دارید دیگر هرگز سختی نخواهید کشید بلکه لذت خواهید برد.

قدم دوم این قسمت یاداشت و مشخص کردن مراحل اقدام همراه با زمان. یعنی شما در ابتدای مسیر می دانید برای اینکه در جهت آن هدف حرکت کنید ابتدا باید کارهای را انجام دهید بعضی از مراحل از همان ابتدا مشخص هستند پس گام مهم مشخص کردن این مراحلی است که می دانید مرحله بندی و زمان بندی آنها است.


مرحله سوم ایمان داشتن به هدف  

naghshe-olgohaye-zehni-barroye-iman-be-hadaf ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 4 300x200

باور در مسیر ایمان داشتن به هدف همه چیز است. حال تصور کنید این باور را داشته باشید که من می توانم به اهدافم برسم هر چقدر این باور ریشه ای تر در شما باشد کار برای شما آسان تر است. برای ایجاد این باور که من توانای رسیدن به این هدف را دارم و من شرایط لازم برای رسیدن به این هدف را دارم چه اقدامی نیاز است انجام دهید؟ بررسی کنید ببینید چه کسانی با توانایی های کمتر از شما توانستند به اهداف مهمی در زندگی برسند. چه کسانی با شرایط سخت تر شما در همان کشور و موقعیتی که هستید توانستند به موفقیت های بزرگ و به اهداف مهمی برسند.

می بینید راه های ایمان به هدف آسان و بسیار نتیجه بخش هستند و اگر در ابتدا این مراحل را انجام ندهیم در ادامه به مشکل می خوریم. و بعد از انجام این کار هر روز این موضوع را به خودتان یادآوری کنید ببین چه انسانهای ارزشمندی با شرایط سخت تر از من توانستند به این اهداف برسند. و ببین من در زندگی به چه اهداف مهمی رسیدم پس به همین دلیل است که من می توانم به این هدف برسم چون لیاقت آن را دارم. انجام پی در پی و پیوسته این کار باور کردن هدف را راحت تر می کند.


مرحله چهارم ایمان به هدف

yadgiri-dorost-iman-be-hadaf-ra-motehavel-mikonad ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 5 300x200

در زمینه ای که می خواهید ایمان به هدف خود داشته باشید ببینید بهترین آموزش های کشور و جهان در آن زمینه کدام هستند و به آموزش حرفه ای بپردازید آنقدر آموزش ببینید که چیزی نمانده باشد در زمینه هدف خود که نتوانید انجام دهید. و اقدام دیگر این است مشخص کنید برای این کاری که می خواهید انجام دهید چه آموزش های دیگر نیاز است که می تواند مرتبط با آن هدف شما باشد آن را هم بیاموزید.

من کارم تولید محتوا است پس نیاز دارم تا اندازه ای فتوشاپ , عکاسی , فیلم برداری , ویرایش فیلم , آشنای با دوربین و میکروفون و… را بلد باشم. این آگاهی ها جدا از دانسته های من در زمینه تخصصی کارم اما مرتبط با هم هستند که اگر این مهارت ها را بلد نباشم حتما با مشکل های مهمی در ادامه رو به رو می شوم. حالا تصور کنید چقدر با انجام این مراحل و ایمان داشتن به هدف خود , می تواند خواسته ای که در ذهن دارید را تا چه اندازه به شما نزدیک تر کند این خیلی هیجان انگیز است.


مرحله پنجم ایمان به هدف

fekr-va-amale-hamso-iman-be-hadaf-ra-misazad ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 6 300x200

برای ایمان به هدف خود متعهد شوید و هرروز و تحت هر شرایط یک اقدام عملی برای رسیدن به این هدف انجام دهید. هر روز یک چیزی بیاموزید , هر روز یک گام مهم بردارید , هر روز یک قدم جلو بروید , هر روز بهتر از روز قبل خود باشید , هر روز خودتان را بروزرسانی کنید. هر چقدر بهتر قدم دوم آموزش ایمان داشتن به هدف را انجام داده باشید انجام این کار برای شما راحت تر خواهد بود. پس اگر در انجام این گام مسئله داشتید و اذیت بودید با قدرت بیشتر به انجام مرحله دوم بپردازید. آنقدر که متعهد باشید و روزی نباشد که اقدامی انجام نداده باشید.

تصور کنید هر روز اقدام نکردن مساوی است با مدت ها از خواسته خود دور شدن. ممکن است روزی آنقدر کارهای دیگر انجام داده باشید که برای شما سخت باشد اما به صورت جزئی هم که شده برای این خواسته خود یک کار و اقدام عملی حتی در همان روز انجام دهید. گاهی ممکن است مجبور شوید زمانی کوتاه , اقدامی کوچک , آگاهی کم کسب کردن , را انجام دهید. اما هر چقدر هم جزئی باز یک قدم محسوب می شود پس هیچ روزی را بدون اقدام باقی نگذارید.


مرحله ششم ایمان به هدف

iman-be-hadaf-besiyar-rahat-momken-mishavad ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف cathryn lavery fMD Cru6OTk unsplash 300x200

ایمان به هدف با انجام ۵ مرحله قبل به حدی فوق العاده خواهد بود که هرگز تا قبل تجربه نکردید. حالا برای اینکه آن را برای ذهن خود جذاب کنیم و همیشه در حال انجام این مراحل باشیم یک اقدام مهم را نیاز است انجام دهیم ما وقتی ۵ مرحله قبل ایمان داشتن به هدف را انجام می دهیم به نتایج خوبی دست پیدا می کنیم. مهم نیست آنها بزرگ یا کوچک هستند مهم این است آنها نتایج مثبت باشند این نتایج مثبت را یاداشت می کنیم و همیشه و هر روز در ذهن خود آنها را مرور می کنیم. در یک جمله از خود ردپا به جا می گذاریم و هر روز تلاش می کتیم به آن موفقیت ها و نتایج مثبت چیزی را اضافه کنیم.

این کار اشتیاق بی نظیری را در شما ایجاد می کند و حتی ذهنیتی را برای شما ایجاد می کند که اگر با مسئله ای رو به رو شدید راحت با آن مقابله کنید و آن را کنار بزنید. یادتان باشید این اقدام را یک بار دو بار نباید انجام دهید برای باور کردن هدف خود این اقدام را باید همیشه انجام دهید. این ۶ مرحله شما را به بهترین نسخه خود تبدیل می کند.

مرور بر آموزش ایمان به هدف

morori-bar-amozeshe-iman-be-hadaf-khod-ra-momken-konid ایمان به هدف 6 مرحله ایمان به هدف iman be hadaf 7 300x200

ابتدا با هیچ کس صحبت نمی کنیم هدف خود را در ذهن با تمرین های گفته شده تقویت می کنیم و مرحله اول اقدام کردن را می چینیم برای اینکه در این مسیر زود متوقف نشویم نیاز داریم با تمرین ها گفته شده باور من می تونم به این هدف برسم را در خودم ایجاد کنم آموزش های پیشرفته و مکمل را ببینیم تعهد به اقدام های عملی داشته باشیم ردپا از خود برای ایجاد انگیزه ماندگار به جا بگذاریم اگر ایمان داشتن به هدف برای شما اهمیت داشته باشد همین ۶ مرحله شما را به جای می رساند که هرگز تا قبل تجربه نکردید پیشنهاد می کنم آموزش چطور الناز شاکردوست به هدفی که دنبالش بود رسید را مشاهده کنید

پرسش مهم آگاهی دهنده برای شما مهمترین قسمتی که از آموزش ایمان به هدف آموختید چه بوده اینکار معجزه برای ذهن شما خواهد بود در کامنت ها پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *