چطور هیجان در زندگی ایجاد کنیم

hayajan-dar-zendegi-lezati-be-shoma-midahad-ke-asheghe-an-mishavid هیجان در زندگی چطور هیجان در زندگی ایجاد کنیم hayajan dar zendegi 1030x686


هیجان در زندگی یک نعمتی است که تا زمانی آن را به دست نیاورید نمی دانید از چه نعمتی در زندگی خود بی بهره هستید. این موضوع را فقط کسانی متوجه هستند که زندگی هیجان انگیزی داشتند اما اتفاقاتی باعث شده که هیجان زندگی آنها کمتر شود و حالا حسرت گذشته خودشان را می خورند. خبر خوب این است اگر راه ایجاد هیجان را بیاموزیم و داشتن هیجان آنقدر برای ما مهم باشد که حاضر به اقدام در آن زمینه شویم دیگر می توانیم مطمئن باشیم که حتما به آن می رسیم.


هیجان در زندگی

agar-rahe-pida-kardane-hayajan-dar-zendegi-baraye-shoma-mohem-ast-in-matlab-naghshe-rahe-khobi-baraye-shoma-ast هیجان در زندگی چطور هیجان در زندگی ایجاد کنیم pexels               1914877 300x200

چیزی که درباره هیجان در زندگی شگفت انگیز است اینکه تا حالا دقت کردید بیشترین سفرهای که در ذهن خیلی از ما بوده بسیار ناگهانی و بدون برنامه ریزی بودند. درسته؟ این موضوعی است که برای بسیاری از ما رخ داده به همین دلیل اسم شانس را برای آن نمی توان گذاشت.

بعضی از زمانها شاید هر سال ۱ بار یا هر ماه ۱ بار ما از این اقدامهای ناگهانی نیاز داریم اگر انسانی پر از محدودیت هستید که کلی من هر کاری می کنم ماه ها قبل باید برنامه ریزی کنم در ایجاد هیجان به این شکل در زندگی خود شکست می خورید. هیجان نیاز به آزادگی دارد هیجان نیاز به تصمیم گیری های سریع دارد تجربه این احساس در زندگی همه ما گاهی نیاز است گاهی باید سفر هیجان انگیز بدون برنامه ریزی تجربه کرد. گاهی باید اقدام های هیجان انگیزی که در زندگی ما وجود دارند را خوب بشناسیم و بدون برنامه ریزی آنها را انجام دهید.


زندگی دوست دارد شما را غافلگیر کند و اتفاق های خوبش را به شما نشان دهد. البته اگر به آن اعتماد کنید و رها باشید مانع نشوید. آن وقت به اوج هیجان در زندگی می رسید.


زندگی هیجان انگیز

dar-in-amozesh-shoma-ba-rahe-hayajan-dar-zendegi-ashna-mishavid هیجان در زندگی چطور هیجان در زندگی ایجاد کنیم hayajan dar zendegi 2 300x200

زندگی هیجان انگیز را وقتی تجربه می کنیم که بدانیم چه چیزهای برای ما هیجان انگیز هستند و گاهی آنها را بدون برنامه ریزی انجام دهیم. بدانیم چه مانع های سر راه ما وجود دارد برای ایجاد هیجان آنها را کنار بزنیم. تصور کنید شما لیستی تهیه کردید از کارهای هیجان انگیزی که دوست دارید در زندگی انجام دهید اما درون شما پر از ترس است. و یا شاید وقت انجام آنها را ندارید. یا شاید غرور شما که سنی از من گذشته درست نیست. یا چنین نگرشی که این کار را انجام بدم من را چه به انجام این کارها این کارها در اندازه من نیست من در انجام آن کار نتوان هستم. و…. آیا با وجود این مانع ها می توانید یکی از لذت های بزرگ که هیجان در زندگی است را تجربه کنید ممکن است.


  مطالعه مطلب : چطور از شانس خود استفاده کنیم 


راه ایجاد هیجان

hayajan-dar-zendegi-binehayat-ast-ama-khiliha-az-in-nemati-ke-darand-estefade-nemikonand هیجان در زندگی چطور هیجان در زندگی ایجاد کنیم hayajan dar zendegi 3 300x200

راه ایجاد هیجان از شناخت خود شروع می شود. یعنی اینکه برای خودتان بررسی کنید از انجام چه کارهای لذت می برید آنها را انجام دهید و ببینید کدام یک از آنها بیشتر برای شما باعث ایجاد هیجان در زندگی می شوند آنها را الویت بندی کنید و ۵ مورد برتر را انتخاب کنید و گاهی برای تجربه یک زندگی با کیفیت آنها را بدون برنامه ریزی انجام دهید. فرصت غافلگیر شدن را به خودتان دهید.

اما سوال مهم شما اینکه با مانع ها چکار کنیم؟ بهترین کار اینکه با وجود مانع ها چند بار این کارهای هیجان انگیز را انجام دهید. لذتی که با انجام آنها کسب می کنید را بچشید و بعد به لذت های که تجربه کردید فکر کنید و آنها را در ذهن خود یادآوری کنید بزرگ کنید. بعد از گذشت مدتی و ایجاد این عادت فکری از آن به بعد این مانع ها به شکل اتوماتیک کمرنگ تر می شوند.

تا زمانی که اقدام جدید برای داشتن زندگی هیجان انگیز انجام ندهید اتفاقی بی نظیر برای شما رخ نمی دهد.

پیشنهاد ویژه من این است برای ثبت آموخته های مطلب ویژه هیجان در زندگی خلاصه ای از آنچه آموختید را در کامنتها به اشتراک بگذارید.


  مطالعه مطلب ویژه : چطور لذت بردن از زندگی را تجربه کنیم  


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *