انتقاد پذیری یعنی چه

enteghad-paziri-yani-che-va-chetor-enteghad-pazir-bashim انتقاد پذیری یعنی چه انتقاد پذیری یعنی چه enteghad paziri yani che 1030x686


انتقاد پذیری یعنی چه و چه چیزی مانع انتقاد پذیری می شود؟ اصلا یک انسان انتقاد پذیر چه ویژگی های دارد؟ و چطور انتقاد پذیر شویم؟ تمرین های مهمی را با شما به اشتراک می گذارم. سوال من این است (از شما درخواست دارم حتما پاسخ خودتان را قبل از مطالعه کامل این مطلب در یک برگه یاداشت کنید و آن را با دانشی که بعد از مطالعه مطلب انتقاد پذیری یعنی چه   کسب می کنید مقایسه کنید) از دید شما انتقاد پذیر بودن یعنی چه؟ از نگاه من کنترل و مدیریت های حرف های مخالف با خودم را انتقاد پذیری می گویم. و این کاملا اکتسابی است و همه می توانند این قدرت را در خودشان رشد دهند ما انتقاد پذیر به دنیا نمی آیم در این دنیا با نحوه تربیت و … می آموزیم انتقاد پیر باشیم یا نه. و مسئله این است که بسیاری با توجه به اینکه سن بالا هم دارند نه می دانند انتقاد پذیر یعنی چه و نه این قدرت را دارند. به دید شما آیا می تواند در زندگی برای آنها مشکل به وجود بیاید؟ یادمان باشد اگر انتخاب نکنیم در مسیر درست باشیم به مقصد درست هم نخواهیم رسید.


انتقاد پذیری یعنی چه و یک تمرین مهم

motasefane-chon-besiyari-daghighan-nemidanand-enteghad-paziri-yani-che-sadamehaye-jedi-mibinand انتقاد پذیری یعنی چه انتقاد پذیری یعنی چه enteghad paziri yani che 2 300x169

تمرین های بسیاری در زمینه انتقاد پذیری موجود است اما مهم اینکه بهترین آنها را بیاموزیم. این را به خوبی آگاه هستم برای شما دغدغه شده است که انتقاد پذیری یعنی چه حتما در این قسمت از زندگی احساس ضعف کردید یا اینکه با مسئله های در زندگی رو به رو شدید. و هر چقدر شما خسته تر باشید انتقاد پذیر بودن هم سخت تر می شود اما همچنان شدنی است. اقدامی که نیاز است اگر در این شرایط هستیم انجام دهیم. اینکه موضوعی که ما را خسته کرده شناسای کنیم برای مدت کوتاهی آن را رها کنیم ذهنمان را از آن آزاد کنیم تا کمی احساس راحتی کنیم. خیلی از زمان ها افراد به دلیل فشار روانی نمی توانند انتقاد پذیر باشند و به محض رها شدن از آن فشار روانی همه چیز درست می شود.

اما در همین زمان که فشار روانی وجود دارد چکار کنیم؟ دقایقی از روز تلاش کنید موضوعی که ذهن را درگیر کرده رها کنید پیاده روی کنید به ذهنتان دقایقی استراحت دهید. ممکن است بگویید من سوالم اینکه انتقاد پذیری یعنی چه این روش به من کمکی می کند؟ پاسخ : اینکه انتقاد پذیر شدن تبدیل به یک مسئله برای شما شده حتما یک دلیل دارد. دلیل خودتان را بررسی و ببیند آیا شما خسته نشدید آیا به شما فشار نیامد که برایتان مهم شده انتقاد پذیر بودن یعنی چه پاسخ صادقانه و دقیق می تواند آگاهی مهمی را با شما به اشتراک بگذارد.

تمرین ویژه انتقاد پذیری

اقدامی که نیاز است انجام شود اینکه از دوستی بخواهیم از ما انتقاد کند ببینم انتقاد چه مواردی برای ما سخت است و بخواهیم از همان موارد انتقاد کند. و زمان انجام این کار کاملا بی تفاوت و بی اهمیت باشیم زمانی که توانستیم کاملا آن انتقاد را بشنویم احترام بگذاریم ناراحت نشویم می توانیم بگوییم الان متوجه شدیم انتقاد پذیری یعنی چه.

انتقاد پذیر بودن به این معنا نیست که همه انتقادها درست است اصلا اینگونه نیست. یعنی اینکه حرفهای مخالف را بشنوید به آنها احترام بگذارید و بعد آن را بررسی کنید اگر آن موارد درست بودند که انجامشان دهید اما اگر اشتباه بودند با کمال احترام آنها را کنار بزنید. هر چقدر شما بیشتر خودتان را دوست داشته باشید انجام این کار برای شما آسان تر است .هر چقدر با خودتان بیشتر غریبه باشید انتقاد پذیری هم برای شما سخت تر است. اگر می خواهید به درجه عالی از احترام به خود برسید دوره نهایت خودباوری بهترین کمک را در این زمینه به شما می کند.


۳۸%
۴۰۰.۰۰۰ تومان


انتقاد پذیر بودن یعنی چه

aya-midanid-enteghad-paziri-yani-che-va-chetor-an-ra-parvaresh-dahim انتقاد پذیری یعنی چه انتقاد پذیری یعنی چه enteghad paziri yani che 3 300x200

 در ابتدای مطلب انتقاد پذیر بودن یعنی چه به شما گفته شد بنویسید از نگاه شما انتقاد پذیری یعنی چه  اگر این کار را انجام داده باشید الان که مطلب را تا اتتها خوانید دیگر تفکر درستی ار انتقاد پذیری دارید. و الان می دانید انتقاد پذیر یعنی چه و چه کسی انتقاد پذیر است. اما فقط با مطالعه این مطلب شما فردی انتقاد پذیر نخواهید شد بلکه با عمل کردن به این آگاهی با اقدام عملی انجام دادن در این مسیر شما به قدرت انتقاد پذیری می رسید.

خلاصه ای از آموزش انتقاد پذیری یعنی چه  

انتقاد پذیر نبودن یک ضعف است که صدمه های جدی به همراه دارد.

با تغییر درست ریشه های ذهنی می توانید انتقاد پذیر باشید.

انتقاد پذیری به معنای پذیرش حرف های مخالف دیگران نیست.

خودتان را از فشار روانی خارج کنید فرصت تجربه آزادی را به خودتان دهید.

احترام به خود و پذیرش خود هر چقدر بالاتر باشد انتقاد پذیری هم بیشتر است.

amozeshe-pishrafte-enteghad-paziri-yani-che-harah-ba-tamrin-amali انتقاد پذیری یعنی چه انتقاد پذیری یعنی چه pexels jopwell 2422290 300x216

من خیلی از زمانها در کلاسهایم افرادی را می دیدم که آنقدر برایشان سخت است که از آنها انتقاد کنند که با کوچک ترین انتقاد به هم می ریختند. و آنقدر در ذهنشان آنها را پر رنگ می کردند که مسئله ساده ای که کوچک و بی اهمیت بودن را به مسئله ای بزرگ تر تبدیل می کردند. نگاه شما اصل است هر چقدر موضوعات کم اهمیت را جدی بگیرید و نقش پررنگی به آنها در ذهنتان به آنها دهید و خودتان را برای آنها اذیت کنید فقط با این کار از خودتان فرار می کنید دوست خوب خودتان را از خود دور می کنید. وقتی از خودتان دور باشید دیگر هیچ چیز مهم نیست چون مهمترین چیزی که بشر همیشه به دنبال آن را از دست می دهید (حال خوب).

تلاش کردم این موارد را واضح و همراه با جزئیات بگوییم و تمرین عملی دقیقی به شما در این زمینه ارائه دهم. مهم ترین بخش زندگی خوشبختی است و این تنها با پذیرش خود ممکن است و پذیرش خود به معنای دوست داشتن وجود ارزشمند خودت است و زمانی که به این جایگاه می رسید دیگر به خوبی دقیقا می دانید انتقاد پذیری یعنی چه لطفا در مسیر خوشبختی گام بر دارید و مانع های رسیدن به خوشبختی را یکی یکی کنار بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *