5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری

درمان تنبلی و اهمال کاری درمان تنبلی و اهمال کاری 5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری sofa 2726277 1920 1030x685

در این آموزش ویژه قرار است روش های ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری با شما به اشتراک بگذاریم. تمرین های عملی که نتیجه آنها برای شما شگفت انگیز خواهد بود پیشنهاد می کنم فریب ساده بودن تمرین ها را نخورید زمانی متوجه خواهید شد تمرین ها نتیجه بخش هستند که آنها را امتحان کنید به درستی امتحان کنید مانند چیزی که به شما گفته می شود اگر واقعا به دنبال درمان تنبلی و اهمال کاری خودتان هستید تمرین های این مطلب به تنهای برای شما کافی است و تنها فاصله شما با رسیدن به این خواسته خودتان اقدام کردن خواهد بود این نکته را تکرار می کنم زمانی می توانید قضاوت کنید تمرین های نتیجه بخش هستند یا خیر که آنها را امتحان کنید و بعد از آن می توانید بگویید نتیجه می دهند یا خیر به دلیل اینکه ساده به نظر می رسند اما نتایجی شگفت انگیز در درمان تنبلی و اهمال کاری برای شما خواهند داشت.


تصویر مطلب : درمان تنبلی و اهمال کاری درمان تنبلی و اهمال کاری 5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری feet 932346 1920 300x225


من فردی تنبل هستم؟

این نکته را لازم است به شما یادآوری کنم هرگز شما در همه ابعاد زندگی تنبل نیستید هیچ انسانی در همه ابعاد زندگی تنبل نیست تنبل ترین انسان ها هم در انجام بعضی از کارها زرنگ و فعال هستند همانطور که گفتم شما در همه کارها تنبل نیستید

فقط در انجام بعضی از کارهای تنبل هستید که در زندگی شما اهمیت بالای دارند 

از اینجا تنبل بودن شروع به اذیت کردن می کند می خواهید ورزش کنید می گویید از شنبه ماه ها بعد به خودتان می آید می بنید اصلا ورزش نکردید و کلی اضافه وزن پیدا کردید یا کارهای مهمی در زندگی دارید که ماه ها است تصمیم گرفتید آنها را انجام دهید. و هیچ اقدامی برای انجام آنها نکرده اید در این زمان ها تنبل بودن اذیت کننده و صدمه زننده خواهد شد.

  • پس شما در همه کارها تنبل نیستید
  • فقط در کارهای تنبل هستید که در زندگی شما اهمیت بالای دارند

مشاهده آموزش : 4 تمرین عملی افزایش اعتماد به نفس 


تصویر مطلب : درمان تنبلی و اهمال کاری درمان تنبلی و اهمال کاری 5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری beautiful sound 1755964 1920 300x200


تنبلی از کجا شروع می شود؟

برای درمان تنبلی و اهمال کاری بهتر است بدانیم چه چیزهای آنها را به وجود می آورد بی انگیزه بودن تفاوت در همین است من به شما گفتم در همه کارهای زندگی خودتان تنبل نیستید در انجام کارهای بسیار هم زرنگ هستید.

  1. در انجام چه کارهای زرنگ هستید
  2. چقدر برای انجام این کارها انگیزه دارید
  3. و میزان زرنگی شما در انجم این کارها چقدر است

پیشنهاد می کنم از موارد گفته شده آگاه باشید حالا که متوجه شدیم یکی از دلیل های اصلی تنبل بودن انگیزه پایین است. لازم است اقدام های را انجام دهیم که به ما کمک می کند انگیزه خودمان را بالا ببریم و تا حالا فکر می کردیم ما  در همه ابعاد زندگی تنبل هستیم اگر مواردی را پیدا کنیم که در انجام آنها اصلا تنبل نیستیم چقدر می تواند برای ما انگیزه بخش باشد اگر شما به دنبال درمان تنبلی و اهمال کاری هستید پس به این حقیقت پی بردید تنبل هستید که در حال مطالعه این مطلب هستید پس به همین دلیل از شما یک سوال دارم.

10 از کارهای که در انجام آن کارها تنبل هستید را لیست کنید آیا غیر از این است که آنها فورا و بدون توقف به ذهن شما می آیند و آیا غیر از این است که سخت است برای شما که فکر کنید در انجام چه کارهای زرنگ هستید. چون کسی که تمرکزش بر روی این است من در این کارها تنبل هستم و همیشه به آنها فکر می کند نمی تواند همیشه هم به این فکر کند در انجام کدام کارها زرنگ فعال است. نمی شود هم زمان هم روی بدی ها و خوبی ها تمرکز داشت ما در لحظه یا به خوبی ها و یا به بدی ها متمرکز هستیم. فقط بر روی یکی از این موارد افراد تنبل فقط بر روی موردی تمرکز کردن که در انجام آنها تنبل هستند به همین دلیل برای شان سخت تر است به مواردی که در انجام آنها فعال و پر انرژی هستند فکر کنند و این کاملا طبیعی است.

پس به عنوان تمرین اول پیشنهاد می کنم لیست کنید کارهای که در انجام آنها فعال و پر انرژی هستید هر چه تعداد این موارد بیشتر باشد بهتر است هرگز به خودتان دروغ نگویید و با خودتان صادق باشید در این تمرین بهترین راهکار برای درمان تنبلی و اهمال کاری صداقت صد در صد با خودتان است تفکر و درگیر کردن فکرمان به کارهای که در آنها فعال هستیم به ما انگیزه و نشاط فراوان می دهد البته چندین تمرین برای افزایش انگیزه داریم چون آموختیم افزایش انگیزه تاثیر مستقیم در درمان تنبلی و اهمال کاری ما دارد

خودمان را فریب ندهیم

هرگز در این آموزش با آموزش دیگری به شما نمی گویم بنشینید مسئله های شما فقط با فکر کردن حل می شود این یک تله فکری اشتباه است که صدمه های جدی می زند همانطور که مسئله های زندگی فقط با تلاش به تنهای حل نمی شوند آنها با فکر به تنهای هم هرگز حل نخواهند شد بلکه

با فکر به اندازه و تلاش به اندازه در جهت آن فکر و راه حل ها است که مسئله ها یکی یکی حل خواهند شد

شما نمی توانید با فکر به تنهای یک اثر موسیقی درجه خلق کنید. یا نمی توانید فقط با تلاش کردن و بدون هیچ آموزش تفکر فقط با تلاش و تلاش خالی هم نمی توانید بهترین اثر موسیقی را خلق کنید. می توانید از ساز صدا در بیاورید اما نمی توانید موسیقی جذاب و لذت بخش خلق کنید ممکن است چند سال فقط با تلاش و تلاش بتوانید غیر حرفه ای ساز بنوازید اما چون فکر نکرده اید آموزشی ندیده اید در آن روان نیستید شناختی از علاقه مخاطبانی که به موسیقی علاقمند هستند ندارید روش های آسان تری و حرفه ای تر را برای خلق یک موسیقی عالی را که استادان شما در آن زمینه می دانند شما نمی دانید و با این روش نمی توانید نتیجه خوبی دریافت کنید.

برای رسیدن به هرچیز در زندگی و درمان تنبلی و اهمال کاری فکر مناسب همراه اقدام مناسب نتیجه می دهد.


مشاهده آموزش : 5 تمرین عملی افزایش عزت نفس 


درمان تنبلی و اهمال کاری درمان تنبلی و اهمال کاری 5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری santas list 1902129 1920 300x200


تمرین ایجاد انگیزه برای درمان تنبلی و اهمال کاری

خوب شما به خوبی می دانید از انجام چه کارهای بدتان می آید و خیلی وقت ها هم آنها را انجام می دهید. خیلی ابتدا گارد می گیرند اما بعد از کمی فکر این موضوع را می پذیرند که رفتار یکی از نتیجه های که برای ما در زندگی ایجاد کرده است تنبلی است. و حالا کافی است برعکس آن را انجام دهیم به شما قول می دهم همین تمرین به تنهای کافی است نمی دانید چه تغییری خواهید کرد و چه چیزی در انتظار شما است.

لیستی تهیه کنید از انجام کارها و تفریحاتی که به شما انگیزه می دهند بزرگ یا کوچک سخت یا آسان اصلا در انجام این تمرین کم نگذارید هرچقدر موارد بیشتری را بنویسید به سود خودتان است بعد از نوشتن این موارد اولویت بندی کنید کدام یک از این موارد بیشتر به شما انگیزه می دهند. و انجام آنها برای شما بسیار راحت است و اذیت نمی شوید  20 مورد از این لیست خود را انتخاب کنید و متعهد شوید در ابتدا هر هفته 2 مورد از این لیست را به دلخواه انجام دهید و تا جای ادامه دهید که به انجام 2 مورد از آن لیست در روز برسید.

ویژگی مثبت این تمرین برای درمان تنبلی و اهمال کاری

همیشه به ما گفتند اگر می خواهید تغییر کنید باید پوست شما کنده شود اذیت شوید تا تغییر کنید این باورهای است که از گذشته به ما انتقال داده شده من همیشه با این نگرش مسئله داشتم و به همین دلیل فکر کردم چطور می توانم با لذت تغییر کنم.

با اذیت شدن سختی کشیدن زجر کشیدن رسیدن به یک خواسته که هنر نیست

هنر رسیدن به خواسته همراه با لذت و حال خوب است

شاید شما همیشه شنیدید نابرده رنج گنج میسر نمی شود و آنقدر در زندگی اذیت شدید که همیشه ناخودآگاه فکر کردید برای رسیدن به یک خواسته باید سختی کشید. و اصلا به این فکر نکردید چون به نظر شما ساده لوح هانه به نظر می آید رسیدن به یک خواسته از راه آسان و جذاب من یک پیشنهاد دارم برای شما نه به موارد مطلب درمان تنبلی و اهمال کاری اعتماد کنید و نه به نگرش و باورهای که از گذشته با شما بوده امتحان کنید بررسی کنید امتحان کنید تمرین ها را انجام دهید اگر نتیجه داد به آن روش ادامه دهید اگر نتیجه نداد به این نتیجه می رسید آموزش های من نتیجه نمی دهد پس دیگر آموزش های من را دنبال نکنید هرگز با این روش ضرر نخواهید کرد.

و اگر این روش ها درست بود تصمیم بگیرید همیشه با لذت خودتان را تغییر دهید. این روش خیلی جذاب است اگر واقعا برای شما نتیجه دهد چکارهای با آن می توانید در زندگی انجام دهید درسته؟ باهوش باشید.


درمان تنبلی و اهمال کاری درمان تنبلی و اهمال کاری 5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری


اهرم رنج و لذت

تا حالا بارها برای ما پیش آمده یک کار اشتباه را بارها و بارها انجام دادیم اما یک بار صدمه جدی از انجام آن کار دیدیم و دیگر آن کار را انجام ندادیم. می دانید چرا چون درد آن کار در ذهن ما پر رنگ می شود پس آیا می شود هوشمندانه از این روش استفاده کرد برای ایجاد انگیزه بله کاملا شدنی است چه اقدامی نیاز است انجام داد.

اگر شما همچنان فردی تنبل باشید در 5 سال آینده چه چیز های را از دست خواهید داد؟ا از دست دادن کدام موارد برای شما درد بیشتر دارد و آن درد ها با زندگی شما چکار می کنند. به این پرسش ها عمیقا با دقت و با تمرکز در تنهای پاسخ دهید

و اگر 5 سال دیگر تنبلی را کنار بگذارید چه چیز های به دست می آورید؟ آن موارد چه لذت های خواهد داشت؟ این لذت ها چه تاثیری بر روی زندگی شما خواهد داشت.

ذهن زیبا

تا اینجا متوجه شدیم تنبل بودن یک اتفاق ذهنی است که نتیجه آن در جسم ما نمایش داده می شود. من اعتقاد دارد ذهن آلوده جسم را آلوده می کند پس اگر درست بر روی ذهن کار کنیم ذهن زیبای ما جسم زیبا و رفتار های زیبای را در ما پدیدار می کند تا چه زمانی داشتن ذهن زیبا و کار کردن بر روی آن نیاز است. پاسخ کاملا واضح است تا زمانی که می خواهید جسم زیبا داشته باشید به دنبال درمان تنبلی و اهمال کاری هستید این با ذهن زیبا امکان پذیر است حق انتخاب با شما است.


مشاهده آموزش : معرفی 6 دوره برتر اعتماد به نفس کشور 


درمان تنبلی و اهمال کاری درمان تنبلی و اهمال کاری 5 تمرین ساده برای درمان تنبلی و اهمال کاری september 3614870 1920 300x226


آگاهی از مسیر

حالا به تمرین اصلی می پردازیم تا شما آگاه نباشید ایراد کار کجاست نمی توانید آن را حل کنید. در این قسمت مطلب درمان تنبلی و اهمال کاری تمرین بسیار اثربخش را به شما خواهم گفت که نتیجه آن عالی است سوال اساسی شما در انجام چه کارهای تنبل هستید این موارد را لیست کنید و حالا که مشخص کردید بنویسید چه رفتارهای را انجام می دهید که نتیجه آن شده تنبلی و این رفتارها را شناسای کنید آنها را برعکس کنید همه چیز درست می شود یعنی چی؟

تصویر کنید یکی از مواردی که در انجام آن تنبل هستید انجام کارهای خانه است که همیشه زمان کم می آورید. همیشه کلی کار انجام نشده دارید حالا چه رفتار های باعث می شود این اتفاق رخ دهد؟مثلا همیشه انجام کارها را به زمانی دیگر می اندازید یا یا خودتان را سرگرم کار های دیگر می کنید تا مثلا بگویید یادتان رفت این کار را انجام دهید خوب از این به بعد هر کاری را دقیقا همان موقع انجام دهید یا هر زمان دید دارید خودتان را سرگرم کاری دیگر می کنید آن را رها کنید و بیاید این کار خانه را انجام دهید و بعد به دنبال کارهای دیگر بروید

با این روش کنار زدن تنبلی صد در صد است. و شما الان تکنیک های طلایی را برای درمان تنبلی و اهمال کاری دارید هم برای ایجاد انگیزه هم برای غلبه بر تنبلی حالا زمان چه چیزی است شما پاسخ را می دانید اقدام کردن.


ایجاد انگیزه عالی برای درمان تنبلی و اهمال کاری

این تمرین برای ایجاد انگیزه عالی است از دوستان خود بپرسید به نظر شما من در انجام چه کاری فعال هستم تنبل نیستم از دوستان خودتان مواردی را بپرسید و که در آنها تنبل نیستید. و از آنها بخواهید کاملا صادق باشند با شما و بعد این نکته های که از دوستان خود جمع کردید را کنار لیستی که خودتان از قبل تهیه کردید بگذارید و لذتش را ببرید این تمرین بهترین روش ایجاد انگیزه برای درمان تنبلی و اهمال کاری است حالا هر چقدر دغدغه شما بیشتر باشد جدیت شما در انجام تمرین ها بیشتر است و نتایج شما راحت تر خواهد بود زمانی که اشتیاق دارید


اگر شما به دنبال درمان تنبلی و اهمال کاری در خودتان هستید بهترین راه ایجاد انگیزه در درون تان است انجام 5 تمرین گفته می تواند یک فرد تنبل را به یک فرد فعال تبدیل کند الان تصمیم با شما است که می خواهید چه جایگاهی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.