چطور دوست پیدا کنم

چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم pexels elevate 1267696


من اعتقاد دارم همه ما شایسته داشتن دوست خوب هستیم در مطلب چطور دوست خوب پیدا کنیم روش های را می گویم که با استفاده از آنها می توانید دوستان ارزشمندی را پیدا کنید. خودم دوستان بسیار عزیزی دارم و در طول این سالها کلی دوست موفق و با انرژی داشتم. البته شاید به این نتیجه رسیده باشید همه جیز از خود شما شروع می شود و نیاز به رشد و اهمیت دادن به خودتان و رشد درون خودتان است.


چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم pexels koolshooters 7674213 300x200


بهترین دوست خودتان باشید

یک پرسش بسیار مهم از شما دارم. شما می توانید به من آموزش زبان دهید اما خودتان زبان انگلیسی بلد نباشید این موضوع امکان پذیر نیست درسته؟ حالا همین قانون را در همه ابعاد دیگر زندگی گسترش دهید یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر به دنبال چیزی در بیرون از وجودتان هستید ابتدا آن را از درون خود شروع کنید. یعنی اینکه شما عزیزی که این پرسش را دارید که چطور دوست پیدا کنم آیا ابتدا شما بهترین دوست خودتان هستید. اگر واقعا شما بهترین دوست خودتان باشید دیگر از نبود دوست خوب ناراحت نیستید چرا چون شما بهترین دوست دنیا که خودتان هستید را دارید حال شما خوب است و انرژی دارید در این زمان دیگر برای داشتن دوست خوب دست و پا نمی زنید وقتی به این مرحله رسیدید می دانید چه می شود بعد از مدتی خود به خود بهترین دوست های وارد زندگی شما می شوند که باورتان نخواهد شد.

تا حالا شنیدید می گویند وقتی به خودتان تا فشار می آورید کاری را انجام دهید آن کار به شکلی که شما می خواهید جلو نمی رود همین که می خواهید از آن کار دست بکشید نشانه های می بینید که شما را تحریک به انجام آن کار می کند. این را با قدرت به شما خواهم گفت وقتی شما به خودتان فشار می آورید برای به دست آوردن چیزی بیشتر از اینکه به آن نزدیک شوید از آن دور خواهید شد

همه این موارد یعنی اینکه اگر شما از نداشتن دوست تحت فشار هستید و هر کاری می کنید تا دوست پیدا کنید و نداشتن دوست همه فکر شما را درگیر کرده است این یعنی اینکه شما در مسیر اشتباه هستید و به جای نزدیک شدن به داشتن دوست خوب دارید از این خواسته دور می شوید


مشاهده آموزش چطور ارتباط برقرار کنیم


چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم pexels helena lopes 708392 300x200


در این مرحله چه کنیم؟

پیشنهاد اساسی من این است فشار آوردن به خود برای پیدا کردن دوست را رها کنید. تلاش کنید حال خودتان را نبست به شرایط کنونی خوب کنید. شما باید آنقدر دوست خوبی برای خودتان شوید و از خودتان لذت ببرید که کمبود داشتن دوست را در خودتان احساس نکنید در هر جمعی قرار می گیرید سعی نکنید هر چیزی بگویید تا دیگران به شما توجه کنند و یا هر اقدامی انجام می دهید پشت آن این ذهنیت نباشد که من این کار را انجام می دهم که توجه این افراد را جلب کنم خودتان را مهم و ارزشمند بدانید و به خودتان احترام بگذارید. اما از غرور دوری کنید بعد از اینکه به این مرحله رسیدید به شما تبریک می گویم چون به شما قول می دهم همه چیز در کمتر از 5 ماه تغییر می کند.

مقاومت ذهنی

البته حق می دهم برای افرادی که مدت ها است این سوال را دارند که چطور دوست خوب پیدا کنیم این جمله که به خودتان فشار نیاورید و هیچ اقدامی برای بخاطر تحت فشار نبودن انجام ندهید. جمله سنگین است و به سادگی قابل پذیرش نیست اما واقعیت این است  اگر شما در این سال های که به این شکل فکر می کردید این فکر موثر بود و دوستهای خوبی داشتید الان داشتن دوست خوب دغدغه شما نبود الان در حال مطالعه چطور دوست خوب پیدا کنیم نبودید.

آیا این تفکر که هر کاری می کنم تا دوست خوب پیدا کنم برای شما موقر بوده؟ اگر بوده خیلی به شما تبریک می گویم پیشنهاد می کنم به همین مسیر ادامه دهید. اما اگر نبوده حتما نیاز است این روش را عوض کنید. با همان مسیر اشتباه قبلی به مقصد حدید و عالی نخواهید رسید ابتدا نیاز است با خودتان صادق باشید به خودتان اعتماد کنید به درون خودتان مراجعه کنید و به کسی که مدت ها است او را فراموش کردید توجه کنید محبت کنید و احترام بگذارید می دانید چه کسی را می گویم منظور من است دقیقا شخص ارزشمند خودتان هستید

چطور بفهمیم در مسیر اشتباه هستیم

اگر شما در مسیر اشتباه باشید هر چقدر هم اقدام کنید آن تلاش شما تنها کاری می می کند شما را از خواسته خودتان دور می کند. پس اگر این سوال را دارید چطور دوست پیدا کنم یکی از اساسی ترین اقدام های که در ابتدا نیاز دارید آن را به خوبی انجام دهید اینکه بررسی کنید آیا در مسیر درستی هستید یا در مسیر اشتباه و با این 2 مورد را می توانید شناسای کنید.

اگر شما برای به دوست آوردن دوست حاضر هستید هر کاری کنید و در ذهن تان فشار روانی بالا است این یعنی که حتما در مسیر اشتباه هستید. و نکته مهم دیگر اینکه هر کاری می کنید تا با خودتان تنها نشوید اگر شما به شدت از خودتان دوری می کنید هیچ وقت برای خودتان وقت نمی گذارید یعنی اینکه شما با خودتان غریبه هستید. این همان رفتاری است که معمولا انسان ها با کسی انجام می دهند که زیاد از آن فرد خوششان نمی آید و وقتی از کسی خوشتان نیاید با او احساس غریبی می کنید و شما دوست ندارید با کسی وقتتان را سپری کنید که با آن فرد احساس غریبی می کنید چه خواهد شد.

شما اگر از کسی خوشتان نیاید با آن احساس غریبی کنید می توانید از او دوری کنید و از این اقدام احساس راحتی کنید اما می توانید از خودتان دوری کنید. نه چون تنها کسی که همیشه و هر لحظه با شما است وجود خودتان است حالا اگر شما از این وجود ارزشمند خوشتان نیاید و با آن احساس غریبی کنید چه خواهد شد دیگر نمی توانید از آن دور شوید و مجبور به تحمل آن خواهید شد در این زمان شما هر کاری کنید برای رسیدن به حال خوب 100 در صد این کارها بی فایده خواهد بود دقیقا به همین دلیل گفته می شود پایه خوشبختی عزت نفس است

برای اینکه به این جایگاه بررسی ما کلی آموزش در زمینه عزت نفس داریم پیشنهاد می کنم مطلب مهارت افزایش عزت نفس را در سایت مطالعه کنید


مشاهده آموزش مهارت افزایش عزت نفس 


چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم pexels asya cusima 3097297 300x200


چطور دوست پیدا کنم

به دید من این روش معجزه می کنه بعد از انجام روش بالا این را بگویم تا اقدام بالا انجام نشود نه این روش موثر است نه روش دیگری به دلیل اینکه شروع همه چیز در زندگی شما شروع همه خواسته های شما ابتدا از درون خود شما است. پس قدم بالا را به خوبی انجام دهید حالا بعد از انجام تمرین بالا لازم است این تکنیک ویژه را انجام دهید.

یک لیستی تهیه کنید از ویژگی های رفتاری که انتظار دارید  دوستان شما داشته باشند دقیقا چه چیزی است دقیقا این موارد را یاداشت کنید. حالا که اینکار را کردید مرحله بعد این است یکی یکی بر روی آن رفتارها کار کنید و همان رفتارها را در خودتان به وجود بیاورید تا جای که آن رفتارها بخشی از شخصیت شما شوند.

قبل از به این موضوع فکر کنید چطور دوست پیدا کنم شما نیاز دارید به این باور برسید که شما واقعا دوست خوب هستید تا دوستان خوب سمت شما بیایند. پرسش اینکه شما رفتارهای که انتظار دارید دوست خوب آنها را داشته باشد خودتان آن رفتارها را دارید که انتظار داشتن دوست خوب با همان ویژگی های رفتاری هستید. شما نمی توانید صادق نباشید انتظار داشته باشید دوست صادق داشته باشید نمی توانید قابل اعتماد نباشید اما انتظار داشته باشید دوست قابل اعتماد پیدا کنید نمی توانید فردی همراه نباشید و انتظار داشته باشید دوستی همراه پیدا کنید.

حالا به اهمیت جمله ای ابتدا گفتم پی می برید نمی توانید به من زبان انگلیسی آموزش دهید در حالی که خودتان زبان انگلیسی بلد نیستید.


مشاهده آموزش 5 تمرین ساده برای غلبه بر تنبلی 


چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم چطور دوست پیدا کنم pexels cottonbro 5185163 300x200


اما به این شکل کلی زمان می برد؟

این نکته مهم را لازم است بگوییم همین که شما شروع به تغییر کردن می کنید همه چیز هم آرام آرام شروع به تغییر می کند از همان ابتدا همه چیز عوض نمی شود اما اتفاق ها و نشان های کوچکی می بینید که به شما نشان می دهد شما در مسیر درستی هستید. و این نکته را بدانید ابتدا ویژگی رفتاری صداقت لازم نیست کامل جز شخصیت شما شود تا آن نتیجه دلخواه ای که می خواهید برسید همین که شما میان راه می رسید و واقعا و اقدام می کنید برای تغییر خود بدون اینکه حواستان باشد در میان راه نتیجه ای را که مدت ها قبل به دنبال آن بودید که چطور دوست پیدا کنم را به دوست آورده هستید

یادتان باشد اگر روشی که سال ها رفتید نتیجه نداده بدون نگرانی روس های خودتان را عوض کنید و اعتقاد داشته باشید به هر حال به آن چیزی که می خواهید خواهید رسید همه چیز تغییر می کند. اما شکست خوردن و حرکت نکردن نتیجه آن اندوه است و هیچ وقت هم این نتیجه تغییر نمی کند.


فردی خودساخته باشید این ارزشمند است نه فردی خودباخته


پس مهم این است با حال خوب و بدون فشار ذهنی و نگرانی شروع به تغییر کنید باور کنید با این روش هیچ چیز در آینده شکل گذشته شما نخواهد بود فقط شش ماه روی که به شما گفتم را امتحان کنید اگر نتیجه داد از آن استفاده کنید اگر نتیجه داد برای خودتان بررسی کنید که چه قانون مهمی در مطلب چطور دوست پیدا کنیم گفته شد آن را تجزیه تحلیل کنم قانون های آن را پیدا کنم و از همان قانون ها در همه ابعاد دیگر زندگی هم استفاده کنم

این قانون خیلی خیلی خیلی مهم است


اگر قانونی در قسمتی از زندگی من جواب داده آن را بررسی کنم ببینم

همان قانون در ابعاد دیگر زندگی من جواب می دهد از نتیجه غافلگیر خواهید شد


تا اینجا مطلب چطور دوست پیدا کنیم چند روش طلایی به شما گفته شده است برای اینکه ببینید چقدر این قانون های گفته شده درست و دقیق هستند ابتدا بررسی کنید ببینید چند نفر از افرادی که دوست های خوبی ندارند دقیقا رفتار های برعکس رفتارهای گفته شده در این آموزش را انجام می دهند به شما قول می دهم حتما از نتیجه غافلگیر خواهید شد و آن وقت با ذوق شوق و لذت بیشتری تمرین های گفته شده را انجام می دهید می خواهید تغییر کنید این عالی است الان وقت تغییر است پس با شروع تمرین های گفته شده در این مطلب به خودت نشان بده که واقعا می خواهید تغییر کنید.

میزان سنجش اینک افراد خودشان را شایسته می دانند که به خواسته ای که دارند برسند از روی میزان عملگرا بدون در مسیر خواسته های خود به راحتی قابل تشخیص است میزان عملگرا بودن شما چقدر است؟

در کامنت ها از نتایج خوب بعد از عمل کردن به تمرین های گفته شده بگویید تا ما هم مانند شما خوشحال شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.