چطور به بررسی افکار خود بپردازیم

agar-be-donbale--tamrini-baraye-baresi-fekr-khod-hastid-in-matlab-baraye-shoma-mofid-ast بررسی افکار چطور به بررسی افکار خود بپردازیم baresi fekr khod 1030x688

بررسی افکار اگر از شیوه درست انجام شود می تواند نتایج عالی را در زندگی ما ایجاد کند. تا حالا شده به این نتیجه بررسی این فکری که من دارم یعنی چی؟ و در زندگی این فکر باعث شده که من صدمه ببینم و دیگه تصمیم بگیرید به شکل دیگری فکر کنید؟ همه ما این بررسی را انجام دادیم نتیجه آن را هم گرفتیم اما هیچ وقت تصمیم نگرفتیم تحلیل افکار خود را به یک عادت در بیاوریم و شاید تا الان اصلا به آن فکر نکرده باشیم. خوب سوال این است چرا کاری که خوب است و نتیجه بخش و تاثیر مثبت در زندگی من دارد را انجام ندهم؟ اگر تصمیم به انجام آن گرفتید تمرین گفته شده را ۲ ماه انجام دهید نتیجه آن را بررسی کنید اگر برای شما مفید بود حتما ادامه دهید اگر جذاب نبود و تاثیر مثبت نداشت آن را انجام ندهید؟


بررسی افکار

baresi-fekr-khod-yek-honar-talaye-ast-dar-in-amozesh-in-honar-ra-be-sadegi-miamozid بررسی افکار چطور به بررسی افکار خود بپردازیم baresi fekr khod 2 300x200

بررسی افکار خود را به این شکل انجام دهید هر ماه یک یا و ساعت فکر کنید. به کدام افکار خودم بیشتر احساس خوب دارم و برداشت دارم که این فکر برای من نتیجه بخش بوده این تفکرات را بررسی کنید و یک مورد که اطمینان شما به آن بیشتر است را انتخاب کنید. و در ۳۰ زور به خودتان تعهد دهید هر روز به فواید ایجاد بیشتر این فکر در خودتان بیندیشید. در این ۳۰ روز هر روز به مواردی جدیدی فکر کنید چرا بهتر است من این فکر را در خودم ایجاد کنم و اگر موفق به انجام این کار به شوم چه اتفاق خوبی در زندگی رخ می دهد. شما این اشتباه را انجام ندهید که در آن لحظه اتفاق های خوب را که بخاطر این اتفاق رد زندگی شما رخ می دهند را بشمارید بعد از گذاشت یک ماه و بررسی روزانه در این ۳۰ روز حالا بررسی کنید من در این ماه تلاش کردم این فکر را در خودم ایجاد کنم. آیا تلاش به ایجاد این فکر کمک کرده اتفاقات بهتر رخ دهد؟ شرایط بهتر شود و آیا زندگی من جذاب تر شده است؟اگر بله به این روش ادامه دهید کل این کار نهایتا ۳ ساعت زمان می خواهد شما سه ساعت وقت دارید برای آینده خودتان این بهترین راه تحلیل افکار است؟


مشاهده آموزش : چطور هیجان در زندگی ایجاد کنیم


برعکس فکر کنید 

حالا بیاید به این شکل به بررسی افکار خود بپردازید. به کدام فکر خودم احساس خوبی ندارم و برداشت من این است که آن فکر نتیجه خوبی برای من نداشته است بدترین موردی را که در ذهن شما به آن می رسید انتخاب کنید. حالا ببینید تفکر مثبتی که می توانید جایگزین آن تفکر اشتباه کنید چیست یک فکر مثبت انتخاب کنید که احساس شما به آن خوب است را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این فکر مثبت از خودتان هرروز بپرسید. اگر من موفق به جایگزینی این فکر مثبت شوم در زندگی چه چیزی را به دست می آورم؟ تلاش کنید هر روز یک چیز مثبت را پیدا کنید ذهنتان را به شکل قوی هم مثبت می کنید و هم در تحلیل افکار خود بعد از گذشت مدتی استاد می شوید. مانند روش قبل بعد از گذشت یک ماه و هر روز بررسی افکار خود به شکلی که گفته شده حالا از خودتان بپرسید. چقدر در ایجاد این تفکر در خودم موفق بودم؟ و اگر موفق بودم این فکر جدید باعث ایجاد چه اتفاقات مثبت و احساس مثبت شده آیا نتیجه بخش بوده آیا به این روش ادامه دهم یا خیر؟


خودتان قضاوت کنید 

خودتان قضاوت کنید با این روش نه به شما صدمه زده می شود و نه هیچ چیز دیگر شما فقط یک آزمایش مفید هم بر روی خودتان انجام دادید. خودتان در کامنت ها بگویید به نظر شما این روش بررسی افکار می تواند برای شما مفید باشد یا خیر منتظر کامنتهای شما هستم.


  مشاهده آموزش : چطور لذت بردن از زندگی را تجربه کنیم  


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *